Lasica, Satinský a Ficovo herecké umenie

Autor: Marcel Klimek | 22.5.2013 o 10:47 | (upravené 22.5.2013 o 14:50) Karma článku: 23,73 | Prečítané:  4365x

"Keď som raz dobrý herec, tak aj z tej najväčšej blbosti vykrešem nejaké veľké umenie." (Lasica&Satinský: Angličtina) Premiér Fico má jednu neuveriteľnú schopnosť: aj z tej najväčšej blbosti vykresať veľké umenie. Dnes sa hrá na spravodlivého bojovníka proti výrobcom energie z obnoviteľných zdrojov. Proti podnikateľom, od ktorých štát vykupuje elektrinu za špeciálnu dotovanú cenu z peňazí daňových poplatníkov. Fyzických osôb a firiem.

Ročne nás to stojí najmenej o 300 miliónov eur viac, ako by muselo. A to len preto, že z možností vodné/veterné/solárne elektrárne sa štát (nepriamo, prostredníctvom najvyššej dotácie) rozhodol pre tú najdrahšiu verziu. A tak predseda vlády hrdinsky vyhlasuje:

 

Podpora výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov bola v minulosti taká štedrá, že bola veľmi zaujímavá z podnikateľského hľadiska. Má to však vplyv na ceny elektrickej energie."

 

- V ktorom roku bol prijatý tento absurdný systém "štedrej" podpory súkromných výrobcov elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov?

V roku 2009.

 

- Kto tento absurdný systém "štedrej" podpory súkromných výrobcov elektrickej energie presadil?

Vláda SR, strana Smer v parlamente a regulačný úrad riadený nominantom Smeru J. Holjenčíkom.

 

- Kto bol predsedom Vlády SR a Smeru v roku 2009?

Robert Fico.

 

Firmy vyrábajúce elektrinu z obnoviteľných zdrojov ryžujú na štátnej dotácii už päť rokov. A v roku 2009 im prvá vláda Roberta Fica zaručila výkupné ceny na 15 rokov. (Mimochodom, rovnaký model, aký chcela druhá vláda Roberta Fica uplatniť pri Paroplynovom cykle v decembri minulého roka - prostredníctvom novelizácie toho istého zákona 309/2009.)

 

A teraz ich chce zrazu mimoriadne zdaniť. Skvelý návrh. Prichádza síce takmer mesiac po podaní novely zákona zo strany Novej väčšiny, ale treba ho podporiť. No je asi taký úprimný, ako keby Vladimír Mečiar napísal zákon o zrušení svojich amnestií.

 

Predseda vlády je dobrý herec. Lasica a Satinský by s ním boli nadmieru spokojní.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: SaS je pred OĽaNO, Kollár na hranici zvoliteľnosti

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.


Už ste čítali?